Organizace zápisu

Zápis do 1. třídy pro školní rok 2021/ 2022 proběhne bez účasti dětí ve škole. K zápisu mohou být přihlášeny děti narozené od 1. 9. 2014 do 31. 8. 2015 a dále děti, kterým byl při zápisu v dubnu 2020 povolen odklad školní docházky o jeden rok.

Zápis bude probíhat ve dnech 12. - 23. 4. 2021 (z toho 12. - 14. 4. bude možnost osobní účasti zákonných zástupců na zápisu). V pondělí 26. 4. 2021 bude pro zákonné zástupce od 9 do 10 hodin možnost nahlédnout do spisu dítěte. Výsledky zápisu budou zveřejněny v pondělí 26. 4. 2021 od 14:00 h ve vitríně před budovou druhého stupně na ulici Benátky, a také na webových stránkách školy.

Seznamte se prosím s následujícím textem, další dotazy ráda zodpoví Mgr. Miluše Fišerová (731 682 962, fiserova@zsintegra.cz), kontaktujte ji také pokud máte zájem o konzultaci s poradenskými pracovníky školy (školním psychologem, školním speciálním pedagogem).

„Návod“ pro zapsání dítěte na naši školu:

• Ve dnech 1. 3. – 4. 4. 2021 si vygenerujete žádost o přijetí na www.zapis-zs-vsetin.cz (případně o registraci požádáte na sekretariátu školy).
  • Žádost o přijetí doručíte škole – můžete si vybrat, zda dokumenty přinesete osobně, nebo je doručíte bezkontaktně (tzn. vhozením do poštovní schránky, poštou, doručením do datové schránky školy, e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem).

Osobní předání dokumentů škole

• Na www.zapis-zs-vsetin.cz si zarezervujte čas zápisu ve dnech 12. – 14. 4. 2021. V tento čas se s potřebnými dokumenty dostavte do budovy školy.
  • Pro zápis budete potřebovat tyto dokumenty:
    • Žádost o přijetí dítěte ke vzdělávání (vygenerujete na www.zapis-zs-vsetin.cz a buď přinesete vytištěné, nebo žádost vytiskneme ve škole)
    • Rodný list dítěte.
    • Občanský průkaz zákonného zástupce.

Bezkontaktní předání dokumentů škole

• Na www.zapis-zs-vsetin.cz vyberete v rezervaci možnost „Nemám zájem o rezervaci času zápisu“. Následně doručíte dokumenty škole ve dnech 12. – 23. 4. 2021. Bezkontaktní způsoby dodání jsou: vhození do poštovní schránky, poštou, doručení do datové schránky školy, e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nestačí prostý e-mail!).
  • Pro zápis jsou potřebné tyto dokumenty:
    • Žádost o přijetí dítěte ke vzdělávání (vygenerujete na www.zapis-zs-vsetin.cz)
    • Kopie rodného listu dítěte.
    • Souhlas se zpracováním osobních údajů (soubor pod tímto textem).

Pokud má dítě obtíže, které mohou ovlivnit vzdělávání, přineste také:

• doporučení ke vzdělávání vydané pedagogicko-psychologickou poradnou či speciálně pedagogickým centrem
  • pokud chcete, můžete přiložit i vyjádření odborníka ke zdravotnímu stavu dítěte (např. vyjádření neurologa, klinického psychologa…)

Pokud žádáte o odklad školní docházky

• Vygenerujete si žádost o odklad povinné školní docházky (PŠD) na www.zapis-zs-vsetin.cz
  • Škole dodáváte tyto dokumenty:
    • Žádost o odklad povinné školní docházky
    • Doporučení školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna, speciálně pedagogické centrum).
    • Doporučení pediatra nebo klinického psychologa.
  • Dokumenty můžete dodat také osobní či bezkontaktní formou – viz výše.

Pokud všechny dokumenty nemáte k dispozici v době zápisu, podejte pouze žádost o odklad PŠD a přílohy doložíte v nejbližším možném termínu.