Matematický klokan 2023

V pátek 17. března se opět i na naší škole uskutečnil Matematický klokan. Vyzkoušelo si ho 68 žáků a i tentokrát se někteří borci prezentovali skvělými výsledky. V nejmladší kategorii (pro druháky a třeťáky) se představilo 17 Cvrčků, z nichž Maruška Křenková dosáhla na úžasných 84 z 90 bodů. V kategorii Klokánek (čtvťáci a páťáci) se zúčastnilo 23 dívek a chlapců. Tady už bylo možné dosáhnout až 120 bodů. A také letos jsme učinili zápis do pomyslné galerie stobodových - Pavel Křenek (106 bodů) a Týna Babicová (102 body). V kategorii Benjamín své umění zkusilo 13 žáků a i zde vstoupili do galerie borců dva řešitelé, Honza Stanislav (115 bodů) ze sedmé třídy a Pavel Křenek (110 bodů) ze třídy páté. V nejstarší a nejtěžší kategorii (pro osmáky a deváťáky) se odvážně do pomyslné matematicko-logické zteči pustilo 15 dětí. Nejlepší z nich byla Beáta Orságová se 75 body.