Krajské finále šachového přeboru škol

Naše dva úspěšné školní týmy se kvalifikovaly po podzimních vítězstvích v okresním kole do krajského finále Přeboru škol v šachu. Uspořádali jsme ho ve vsetínském Domu kultury a našim zástupcům se vedlo v těžké konkurenci velmi dobře. Tým z prvního stupně ve složení Jakub Klimeš, Pavel Křenek, Matěj Lorenc, Lukáš Ptáček a Honza Změlík se umístil na čtvrtém místě, o pouhého půlbodu mu proklouzl mezi prsty pohár a medaile. Druhostupňoví zástupci ve složení Jáchym Štědrý, Matyáš Babica, Beáta Orságová a Štěpán Klimeš dopadli úplně stejně! Půlbodu za pohárem a medailemi. Na projevy zklamání nebyl moc prostor, v této konkurenci to byl vskutku výborný výsledek obou našich družstev. V dresu vsetínského gymnázia jsme v kategorii středoškoláků mohli vidět např. naše absolventy Romana Orsága a Tomáše Budíka. Mimochodem, také skončili čtvrtí...