Den mazlíčků v páté třídě

Nezapomněli jsme. Dne 4. října slaví jmeniny František a spolu s ním i František z Assisi, patron všech zvířat. A proto i zvířátka měla tento den po celém světě svátek. Páťáci se dostavili do školy s morčaty, křečky, potkanem, sklípkanem, ale také se šváby, se žížalami či se šnekem africkým. Nejdůležitější ze všeho byla bezpečnost, bezpečnost zvířat a také bezpečnost nás všech. Z toho důvodu některé děti bohužel nemohly přijít s pejsky či koťaty, přestože třeba právě zrovna i takovéto mazlíčky mají. Každý své zvířátko v hodině českého jazyka představil. A nutno dodat, že byli všichni skvěle připravení, chvilkami to u nás ve třídě vypadalo jako na nějaké mezinárodní odborné zoologické konferenci. V matematice jsme řešili slovní úlohy, kde se to čtyřnohými tvory jen hemžilo a pozadu nezůstala ani hodina angličtiny a hudební výchovy. Se zvířátky jsme v páté třídě slavili důstojně a zodpovědně.