Adaptační dny v 6. třídě

Přechod na 2. stupeň není pro děti vždy jednoduchý. Září přineslo šesťákům velké množství změn – nová třídní učitelka, nové asistentky, nové předměty a učitelé… Proto jsme třetí zářijový týden věnovali stmelovacím aktivitám. V úterý 20. 9. se o program postarali lektoři z Fryštáku. Z programu jsme byli všichni nadšení. Na první pohled se zdálo, že si celý den pouze hrajeme, každá hra nám ale ukázala mnoho o nás samotných. V podobném duchu jsme pokračovali také ve středu a ve čtvrtek, tentokrát už pod vedením paní učitelky, psycholožky a paní asistentek. Program všech tří dnů byl psychicky náročný, proto jsme se v pátek ráno vydali protáhnout těla a nadýchat se čerstvého vzduchu. V 8:00 jsme ostrou chůzí vyrazili směrem do Potůčků. Mlha byla hustá, že by se dala krájet. Když jsme ale dorazili nad Semetín, mlha se rozestoupila a my jsme mohli obdivovat krásy babího léta. Příjemně unavení a hladoví jsme se vrátili do školy, kde nás už čekal jen oběd a výhled na nadcházející volno.