Nejlepší čtenářská třída

Také v letošním školním roce se zapojili naši čtvrťáci a páťáci do knihovnické soutěže O nejlepší čtenářskou třídu. O co jde? Děti čtou knížky zapůjčené v Masarykově veřejné knihovně a zapisují do čtenářských listů, o čem četly a jak se jim to líbilo. Na startu bylo přihlášeno celkem dvanáct tříd ze vsetínských škol, pomyslně až do cíle dorazilo sedm třídních kolektivů. Na třetím místě se umístili druháci z Rokytnice s krásným počtem 108 přečtených a zapsaných knih. Nutno dodat, že jejich listy byly nádherně ilustrované. O první příčku se strhla bitva, o které jsme vlastně ani moc netušili. Nejdůležitější bylo v tuto chvíli počítání děvčat knihovnic. Našim čtvrťákům napočítaly 250 knih a páťákům 258. Těsně si tak žáci páté třídy ZŠ Integra Vsetín zajistili kouzelné přenocování v Masarykově veřejné knihovně. Tato odměna je čeká z pátku prvního na sobotu druhého dubna. A to není žádný apríl. Přejeme páťákům, ať si to užijí, jako si to užili současní šesťáci, když byli ještě třeťáci.