Matematický klokan 2022

Matematický klokan měl dva roky výpadek, jelikož se spousta věcí nesměla. Teď už můžeme, a tak se do této soutěže, v níž se snoubí matematika s logickým myšlením, přihlásilo více než šedesát žáků naší školy. Nakonec se díky onemocnění některých z nich právě tento počet sešel v pátek 18. března ve dvou velkých skupinách ve školní jídelně. A pozoruhodné výsledky nechyběly. V kategorii Cvrček zůstal třeťák Ondřej Kozmík ziskem 82 bodů z devadesáti možných jen kousek od maxima. V kategorii Klokánek dosáhl nejlepšího výkonu v mnohaleté historii naší školy čtvrťák Pavel Křenek. Z možných sto dvaceti získal 115 bodů. Stojí tak před ním asi jediná možná výzva, totiž příští rok zkusit oněch 120 bodů. Pěkného zisku 99 bodů dosáhla i páťačka Karin Mundierová. V kategorii Benjamín po mnoha letech také padla stovka. Honza Stanislav ze šesté třídy si připsal skóre 106 bodů a zařadil se tak do nepočetné galerie stobodových Klokanů naší školy. V nejstarší kategorii Kadet zvítězila Petra Matyášová z deváté třídy, dosáhla 68 bodů.