KDO JSME?

Školní zařízení, které realizuje výchovně vzdělávací činnost mimo vyučování zejména formou odpočinkových, rekreačních a zájmových aktivit.

PROVOZ ŠD

• 6:30 –   7:30 hod – ranní čajovna /v klubu/

• 11:30 – 16:00 hod - odpolední družina /v družině/

• Každý pátek je v čase od 12:45 - 14:45 hodin společný program obou oddělení, který probíhá většinou mimo prostory ŠD.

PRACOVNÍCI DRUŽINY:

asistenti: Pavla Zajíčková a Jan Zbránek

II. oddělení: Gabriela Hučíková

asistent Zuzana Čapáková

PLÁN AKTIVIT - Říjen 2018

5. 10. 2018         Planetárium                                                       30,- Kč /žáka

12. 10. 2018      Bojová hra v lese                                               0, - Kč /žáka

19. 10. 2018      Deskové odpoledne – klubovna Jasénka      0,- Kč / žáka

26. 10. 2018      „Hotel Transylvánie 3“ – kino Vatra              50,- Kč/ žáka

PRO KOHO TU JSME?

Pro „naše“ žáky  1. - 3. tříd, kteří odevzdali řádně vyplněnou přihlášku.

Ale také pro širokou veřejnost a rodinné příslušníky, kteří se chtějí zapojit do námi pořádaných akcí, jakými jsou např. vycházky do přírody, zábavná odpoledne aj.

CO A JAK DĚLÁME?

Odpočinkové činnosti - mají odstranit únavu, zařazují se nejčastěji po obědě nebo kdykoli během dne, dle potřeby jednotlivých žáků.  Jde o četbu knížek nebo časopisů, klidové hry a klidné zájmové činnosti, deskové, stolní a společenské hry (Carcassonne, Activity, Labyrint, Pexeso aj.), hry se stavebnicemi.

Rekreační činnosti - slouží k regeneraci sil, převažuje v nich odpočinek aktivní s náročnějšími pohybovými prvky (fotbal, petang,  twister…). Každý den - pokud nám to počasí dovolí - trávíme spoustu času na školní zahradě, kde rozvíjíme pohybové schopnosti při různých pohybových hrách, aktivitách či sportovních akcích.

Zájmové činnosti - rozvíjejí osobnost žáka, umožňují žákům vhodné využití volného času. Jde o řízenou kolektivní nebo individuální činnost, organizovanou nebo spontánní aktivitu.

Jedná se o činnosti:

Společensko-vědní - upevňujeme znalosti, které děti získávají během vyučování (věnujeme se tématům, např. škola, rodina, doprava, vesmír, zdraví, příroda)

Etické - mluvíme o pravidlech slušného chování

Výtvarné - kreslíme, malujeme, tvoříme výrobky z různých materiálů

Dramické - hrajeme hry, které rozvíjí vztahy mezi dětmi, fantazii, tvořivost, smysly

Hudební - zpíváme, tančíme, posloucháme oblíbené písničky

Literární - čteme knihy a časopisy, vymýšlíme příběhy a básničky

Jednorázové akce - návštěvy výstav, hvězdárny, filmové projekce v kině Vatra, spaní v družině, opékání, sportovní odpoledne atd.

Studium – děti mají možnost si v rámci školního družiny vypracovat pod dohledem vychovatele domácí úkoly