Informace k procesu přijímání žáků do 1. třídy ZŠ Integra Vsetín

Dlouhodobým zaměřením ZŠ Integra Vsetín je poskytovat inkluzivní vzdělávání a podporovat rozvoj osobnosti žáků prostřednictvím kvalitního pedagogického procesu v různorodé skupině žáků třídního kolektivu.

Proto vnímáme jako důležité vybrat budoucí kolektiv první třídy co nejpečlivěji – tak, aby vytvářel inkluzní prostředí pro vzdělávání všech žáků s akceptováním jejich jedinečnosti a speciálních vzdělávacích potřeb (dále SVP). Současně je cílem vytvořit kolektiv, který umožní kvalitní pedagogický proces, ve kterém se žáci mohou rozvíjet a dosahovat svého osobního maxima. Na procesu výběru žáků se SVP pro budoucí kolektiv první třídy se proto podílí školní multidisciplinární tým – odborná komise.

Organizační kritéria pro rozhodnutí ředitele:

• Maximální kapacita 1. třídy pro školní rok 2018/2019 je 18 žáků, z toho maximálně 2 žáci se speciálními vzdělávacími potřebami (doloženo potvrzením SPC nebo PPP).
  • Škola může z důvodů kapacity otevřít jen jednu 1. třídu.
  • Pokud možno vyvážený počet chlapců a děvčat ve třídě.
  • Nejsme spádová škola, proto při výběru nezohledňujeme bydliště žáka.
  • Při rozhodování o přijetí či nepřijetí žáka bere ředitel v potaz doporučení odborné komise, viz příkaz ředitele č. 1/2018.

Podpůrná kritéria zápisu do 1. třídy:

• Doporučení odborného pracoviště (OSPOD) – pro přijetí žáků ze sociálně znevýhodněného prostředí.
  • Osobní účast zákonného zástupce.
  • Osobní účast dítěte u zápisu.

Pokud není možné rozhodnout na základě kritérií, přistupuje se k losování žáků.

Seznam přijatých žáků do 1. třídy oznámíme vyvěšením seznamu ve vstupu do budovy, kde zápis proběhl, dále na webu školy, a to ve středu 4. 4. 2018 od 17.00 hodin.